COLOP Polska > Produkty > Colop Polska Lasery grawerująco tnące co2, yag, vo4, colop laser, lasery do pieczątek, colop, plotery laserowe

DZIAŁ TECHNOLOGII LASEROWYCH COLOP POLSKA

 

Dział technologii laserowych COLOP Polska od 1996 roku wdraża nowoczesne rozwiązania oparte na urządzeniach laserowych renomowanych firm takich jak Universal Laser Systems. Pomagamy naszym klientom dobrać odpowiednie urządzenie w zależności od ich potrzeb. Specjalizujemy się w aplikacjach urządzeń laserowych przeznaczonych do cięcia, nacinania, grawerowania, znakowania oraz obróbki cieplnej dowolnych materiałów.

 

Certyfikat ISO 9001, wysoka pozycja na liście 500 najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Gazele Biznesu czy coroczne wyróżnienia KORONA REKLAMY są doskonałym potwierdzeniem naszej pozycji lidera rynku. Jednak naszymi najlepszymi referencjami są klienci, którzy z sukcesem wykorzystują nasze maszyny i rozwiązania w swoich obszarach biznesowych.

APLIKACJA MIESIĄCA: STYCZEŃ

Pleksi jest to materiał łatwo poddający się obróbce mechanicznej i termicznej – idealnie nadaje się do cięcia, gięcia i grawerowania. Wyróżniamy dwa rodzaje pleksi: wylewaną i tłoczoną. Do grawerowania lepsza jest ta pierwsza, bo graweruje się na biało, natomiast do cięcia nie ma to większego znaczenia.

 

Cięcie

Cięcie pleksi w technologii laserowej zapewnia uzyskanie idealnie gładkich brzegów, które nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki. Ważne jest, aby przy cięciu pleksi dobrać odpowiednią soczewkę. Tnąc materiały o grubości do 10mm wystarczy standardowa soczewka 2” lub 2,5”, natomiast do grubszych materiałów lepsza będzie soczewka o ogniskowej 4”. Ważne jest także, aby pleksi było przechowywane w suchym pomieszczeniu ponieważ należy ono do materiałów higroskopijnych. Zawilgocona pleksi charakteryzuje się tym, że po obróbce na krawędzi cięcia powstają liczne małe bąble. W celu zapobiegania odbicia promienia lasera od podłoża, cięte pleksi powinno mieć jak najmniejszą ilość punktów styku z podłożem. Najlepiej ciąć je położone na specjalnych rastrach z tworzywa, gdyż od takiego materiału promień lasera nie odbija się i nie uszkadza ciętego materiału.

 

Grawerowanie

Pleksi jest materiałem, który pozwala na grawerowanie z bardzo wysoką rozdzielczością, dzięki czemu bardzo dobrze wygląda na niej np. grawerowane zdjęcie. Należy jednak pamiętać, że jeśli grawer w pleksi jest głęboki powinien być on realizowany z wykorzystaniem nadmuchu powietrza.

 

Gięcie

Lasery Universal wykorzystywane są także do gięcia pleksi. Odpowiednio ustawiony promień lasera rozgrzewa materiał, który pod wpływem ciężaru ugina się. Dzięki tej opcji można stworzyć wiele ciekawych gadżetów tj. uchwyt na telefon, podstawka na telefon czy etui na karty.

 

Zastosowanie

Materiał ten znajduje szerokie zastosowanie np. w reklamie. Bezbarwna pleksi polecana jest m.in. do produkcji efektownych szyldów. Razem z wybranym laminatem oraz systemem mocowań pomaga stworzyć profesjonalną tablicę reklamową lub informacyjną. Ciekawą aplikacją z wykorzystaniem pleksi są także prezentery ledowe, które łatwo przyciągają uwagę klienta. Robi się je w dwóch etapach:

1. Grawerowanie z ogniskowanym laserem

2. Grawerowanie wektorowe konturów rozogniskowaną maszyną w celu rozświetlenia krawędzi.

Po wygrawerowaniu wystarczy tylko zamocować listwę ledową na krawędzi i mamy gotowy produkt.

Oprócz tego, pleksi świetnie sprawdzi się do wykonania różnego rodzaju ekspozytorów i innych systemów prezentacyjnych. Pleksi wykorzystywane jest również m.in. w branży hotelarskiej czy przy produkcji ozdób.

 

Zachęcamy do zakupu tego materiału w naszym sklepie, gdzie dostępny jest on zarówno w wersji idealnie przezroczystej jak i w kilku kolorach do wyboru.

STEROWNIKI

Wszystkich użytkowników laserów Universal serii VLS, PLS i ILS zachęcamy do aktualizacji sterownika do najnowszej wersji 5.38.57.49.

POBIERZ STEROWNIK

 

KONTAKT

 

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na prezentacje ploterów laserowych Universal Laser Systems, podczas której specjaliści z działu technologii laserowych rozwieją wszystkie wątpliwości oraz odpowiedzą na nurtujące pytania.

 


COLOP Polska Sp z o.o., Dział Technologii Laserowych
ul Smolenia 16, 41-902 Bytom
tel: 32 388 70 51, 32 388 70 30, fax: 32 388 70 36
Nie zapomnij aby podać swój adres e-mail i numer telefonu