COLOP Polska > Produkty > Colop Polska Lasery grawerująco tnące co2, yag, vo4, colop laser, lasery do pieczątek, colop, plotery laserowe

DZIAŁ TECHNOLOGII LASEROWYCH COLOP POLSKA

 

Dział technologii laserowych COLOP Polska od 1996 roku wdraża nowoczesne rozwiązania oparte na urządzeniach laserowych renomowanych firm takich jak Universal Laser Systems. Pomagamy naszym klientom dobrać odpowiednie urządzenie w zależności od ich potrzeb. Specjalizujemy się w aplikacjach urządzeń laserowych przeznaczonych do cięcia, nacinania, grawerowania, znakowania oraz obróbki cieplnej dowolnych materiałów.

 

Certyfikat ISO 9001, wysoka pozycja na liście 500 najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Gazele Biznesu czy coroczne wyróżnienia KORONA REKLAMY są doskonałym potwierdzeniem naszej pozycji lidera rynku. Jednak naszymi najlepszymi referencjami są klienci, którzy z sukcesem wykorzystują nasze maszyny i rozwiązania w swoich obszarach biznesowych.

APLIKACJA MIESIĄCA: LUTY

CIĘCIE SKLEJKI

 

Sklejka jest materiałem kompozytowym, powstałym poprzez sklejenie się ze sobą kilku krzyżujących się cienkich warstw drewna. Sklejki rozróżniamy m.in. ze względu na: rodzaj i gatunek użytego drewna, stopień odporności na działanie wody czy grubość. Materiał ten łatwo poddaje się obróbce, możemy go modelować na ciepło lub za pomocą lasera ciąć i grawerować.

 

Sklejka często używana jest w budownictwie do budowy ścian działkowych, sufitów, podłóg, drzwi czy też do wykańczania wnętrz lub w meblarstwie. Wykorzystywana do produkcji opakowań (skrzynie, pojemniki, pudełka), w szkutnictwie (kadłuby) i przemyśle stoczniowym (wyposażenie ładowni statków). Stosowana również do produkcji galanterii drewnianej jak np. szkatułki czy do produkcji zabawek - puzzle, modele do sklejania. Składa się również na elementy sprzętu sportowego, elementy instrumentów muzycznych, wyposażenie placów zabaw czy do produkcji tablic informacyjnych. Swoje zastosowanie znalazła również w przemyśle motoryzacyjnym gdzie używana jest do produkcji niektórych elementów czy też wykańczania wnętrza, przy budowie bryczek konnych, wagonów kolejowych, w autobusach czy samolotach.

 

Jak widzimy zastosowań sklejki jest wiele, ale do wszystkich potrzebny będzie laser aby pociąć materiał na odpowiedniej wielkości fragmenty. Do tej pracy idealnie nadadzą się nasze wielkoformatowe plotery laserowe które dają możliwość cięcia grubych arkuszy dużych formatów. Aby spełnić oczekiwania każdego Klienta w swojej ofercie posiadamy aż 3 niezawodne modele o różnych wymiarach, które zapewnią doskonałą jakość każdego cięcia. Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu oraz licznym funkcją ułatwiającym pracę na laserze tj. Auto Focus czy czerwony wskaźnik praca na tych urządzeniach jest szybka, prosta i przyjemna.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat tych urządzeń zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę.

STEROWNIKI

Wszystkich użytkowników laserów Universal serii VLS, PLS i ILS zachęcamy do aktualizacji sterownika do najnowszej wersji 5.38.57.49.

POBIERZ STEROWNIK

 

KONTAKT

 

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na prezentacje ploterów laserowych Universal Laser Systems, podczas której specjaliści z działu technologii laserowych rozwieją wszystkie wątpliwości oraz odpowiedzą na nurtujące pytania.

 


COLOP Polska Sp z o.o., Dział Technologii Laserowych
ul Smolenia 16, 41-902 Bytom
tel: 32 388 70 51, 32 388 70 30, fax: 32 388 70 36
Nie zapomnij aby podać swój adres e-mail i numer telefonu