COLOP Polska > Colop Polska Lasery grawerująco tnące co2, yag, vo4, colop laser, lasery do pieczątek, colop, plotery laserowe

DZIAŁ TECHNOLOGII LASEROWYCH COLOP POLSKA

Dział technologii laserowych COLOP Polska od 1996 roku wdraża nowoczesne rozwiązania oparte na urządzeniach laserowych renomowanych firm takich jak Universal Laser Systems. Pomagamy naszym klientom dobrać odpowiednie urządzenie w zależności od ich potrzeb. Specjalizujemy się w aplikacjach urządzeń laserowych przeznaczonych do cięcia, nacinania, grawerowania, znakowania oraz obróbki cieplnej dowolnych materiałów.

Certyfikat ISO 9001, wysoka pozycja na liście 500 najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Gazele Biznesu czy coroczne wyróżnienia KORONA REKLAMY są doskonałym potwierdzeniem naszej pozycji lidera rynku. Jednak naszymi najlepszymi referencjami są klienci, którzy z sukcesem wykorzystują nasze maszyny i rozwiązania w swoich obszarach biznesowych.

 

JAK WYKONAĆ PIECZĄTKĘ Z WYKORZYSTANIEM PLOTERÓW LASEROWYCH UNIVERSAL LASER SYSTEMS?

KATALOG APLIKACJI

Warto pamiętać o tym, że używając ploterów laserowych Universal można rozwinąć swój biznes o wiele innych aplikacji taki jak m.in. personalizowanie kalendarzy, artykułów piśmienniczych, cięcie papieru, tekstyliów, tworzyw, drewna, tworzenie tabliczek z laminatów oraz wiele innych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem aplikacji. 

 

APLIKACJA MIESIĄCA

ZNAKOWANIE LASEROWE ELEMENTÓW W PRZEMYŚLE

 

W przemyśle bardzo często zachodzi potrzeba trwałego oznaczenia elementów. Istnieje wiele technologii znakowania przemysłowego tj. drukowanie etykiet samoklejących czy wykorzystywanie szablonów do oznaczania elementów farbą w spray'u. Jednak są one czasochłonne i nietrwałe. W tej sytuacji warto skorzystać z możliwości jakie daje nam technologia laserowa. Jest to szybka i trwała metoda, która z pewnością sprawdzi się w tym właśnie zadaniu.

 

Znakowanie laserowe elementów metalowych zapewnia precyzyjny, czytelny, odporny na korozję, zarysowania czy działanie zarówno środków chemicznych jak i warunków atmosferycznych znak.

 

Jakie metale możemy znakować laserem? Liczne rodzaje metali tj.: stal, aluminium, miedź, mosiądz czy tytan mogą być znakowane laserowo, a odpowiednio dobrane parametry zapewnią wysokiej jakości grawer.

 

Czym możemy znakować metal? Najszybszą metodą jest bezpośrednie znakowanie metalu przy pomocy znakowarki fibrowej Classic Marking System. Istnieje także możliwość znakowania metalu za pomocą plotera laserowego CO2. W tym celu należy użyć preparatu Cermark. Produkt ten sprawia, że metale które dotąd nie mogły być poddawane obróbce laserowej CO2, przy jego użyciu jak najbardziej mogą. Preparat dzięki łatwej aplikacji pozwala w szybki i prosty sposób osiągnąć imponujące efekty. Zapewnia idealną ostrość i wysoki kontrast obrazu.

 

Gdzie i do czego można wykorzystać technologię laserową w przemyśle? Najczęściej do oznaczania produktów w celu ich identyfikacji poprzez różnorodne kody. Za pomocą lasera możemy także wykonać oznaczenia funkcyjne, informacje o produkcji, tabliczki znamionowe czy personalizację. Tego typu oznaczenia spotykane są w przemyśle elektrycznym i elektronicznym, narzędziowym, blacharskim czy motoryzacyjnym. Swoje zastosowanie znajdują również w technologii medycznej, technologii budowy maszyn czy także przy produkcji biżuterii i materiałów reklamowych.

 

Więcej zastosowań znajdziesz tutaj.

STEROWNIKI

Wszystkich użytkowników laserów Universal serii VLS, PLS i ILS zachęcamy do aktualizacji sterownika do najnowszej wersji 5.38.57.49.

POBIERZ STEROWNIK

 

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na prezentacje ploterów laserowych Universal Laser Systems, podczas której specjaliści z działu technologii laserowych rozwieją wszystkie wątpliwości oraz odpowiedzą na nurtujące pytania.

 

 


COLOP Polska Sp z o.o., Dział Technologii Laserowych
ul Smolenia 16, 41-902 Bytom
tel: 32 388 70 51, 32 388 70 30, fax: 32 388 70 36
Nie zapomnij aby podać swój adres e-mail i numer telefonu